Strona głównaFiltr wydarzeńWystawy 2017

Archiwum wydarzeń

Lekcja biblioteczna

16 Maj 2008

14 maja 2008 dzieci z klasy I d z Panią wychowawczynią Edytą Poniatowską odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną.

Spotkanie autorskie i wernisaż prac Marcina Niziurskiego

11 Kwiecień 2008

Sztuka budzi do życia zagadkowe moce, których istnienie trudno dostrzec w codziennej krzątaninie, może tworzyć nawet krainy idealne.

Teatr i dramat antyczny - wykład docenta doktora habilitowanego Krzysztofa Mrowcewicza

4 Kwiecień 2008

W antycznej Grecji przedstawienia adresowane były do szerokiej publiczności, nie tylko do wykształconej elity.

Spotkanie z pisarką Wandą Chotomską

4 Marzec 2008

19 lutego 2008 Pani Wanda Chotomska spotkała się z dziećmi w Bibliotece w Izabelinie.

Krzysztof Mrowcewicz o powieściach historycznych Henryka Sienkiewicza

3 Marzec 2008

Sienkiewicz jest jednym z niewielu polskich pisarzy o sławie światowej - a z trudem przebrnął przez gimnazjum i nie ukończył medycyny.

Średniowieczne opowieści rycerskie

16 Styczeń 2008

Termin "wiek średni" wprowadził Krzysztof Cellarius (Keller) pod koniec XVII wieku. W rozumieniu pierwszych, którzy posługiwali się tym terminem, miał zabarwienie pejoratywne.

6 grudnia w Gminnej Bibliotece w Izabelinie

4 Styczeń 2008

6 grudnia 2007 r. w Gminnej Bibliotece przy Domu Kultury w Izabelinie dzieci obejrzały przedstawienie pt.: "Smok Podwawelski" w reżyserii pań Anny Bykowskiej i Anny Szymczak.

Grzegorz Kasdepke kontra dzieci

3 Styczeń 2008

10 grudnia 2007 odbyło się spotkanie z pisarzem dla dzieci Grzegorzem Kasdepke, zorganizowane przez Gminną Bibliotekę w Izabelinie.

Poezja Marzeny Kopeć

2 Styczeń 2008

W listopadzie, w Centrum Izabelin, mieliśmy okazję oglądać wystawę poezji Pani Marzeny Kopeć, promującej swój tomik W poszukiwaniu miłości.

Don Kichot w Bibliotece

1 Styczeń 2008

Ubogi hiszpański szlachcic z osady Mancza, około pięćdziesiątki, "wysokiej postawy, suchy na twarzy, członki ma długie, żylaste, cerę żółtą, nos orli, nieco zakrzywiony, długie wąsy, czarne i obwisłe".