Strona głównaEvents archiveWydarzenia 2019Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem

Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem

W czwartek, 21 marca 2019 r., gościem naszej biblioteki był pisarz Wiesław Drabik, autor ponad dwustu wierszowanych bajeczek. Wśród tych najbardziej znanych są m.in.: Bajka o Smoku i Kraku i o tym, jak powstał Kraków, Awantura na podwórku i Kocie łakocie.

Na spotkanie przybyły dwie grupy dzieci z Gminnego Przedszkola w Izabelinie: Delfinki i Biedronki.

Uczniowie zerówki wysłuchali fragmentów książek, zmierzyli się z rozmaitymi zagadkami i odpowiadali na pytania autora. Za prawidłowe odpowiedzi można było otrzymać drobne nagrody w formie zakładek, naklejek i kalendarzy. Dziecko z największą ilością upominków wygrało jedną z książek pana Wiesława.

Mali goście nawiązali świetny kontakt z pisarzem, spotkanie przebiegło w radosnej i gwarnej atmosferze, a pan Wiesław sypał rymami jak z rękawa.

Na koniec spotkania można było kupić książkę i otrzymać dedykację autora.