Strona głównaEvents archiveWydarzenia 2014Małgorzata Strzałkowska opowiada o hymnie

Małgorzata Strzałkowska opowiada o hymnie

27 listopada 2014 r. na zaproszenie Biblioteki przyjechała Małgorzata Strzałkowska. Pisarka poprowadziła dwa spotkania autorskie - jedno dla klas II, drugie dla klas IV Szkoły Podstawowej. Starsze dzieci miały możliwość zapoznania się z najnowszą książką pani Małgorzaty pt. Mazurek Dąbrowskiego. Nasz hymn narodowy.

O pisarce:

Małgorzata Strzałkowska (ur. 18 stycznia 1955 w Warszawie) – pisarka, poetka, autorka i ilustratorka (technika: kolaż) książek dla dzieci.

Ukończyła Bibliotekoznawstwo i Informację Naukową (specjalność bibliograficzno-edytorska) na Uniwersytecie Łódzkim. Zadebiutowała w Świerszczyku w 1987 r. wierszem Dżdżownica. Napisała ponad sto książek (część z nich także zilustrowała). Jest autorką tekstów na ubrania marki Endo oraz bajek, piosenek i scenariuszy dla TVP1 (w tym dla programów: Jedyneczka, Budzik, Babcia Róża i Gryzelka). Współpracowała lub współpracuje z czasopismami: Świerszczyk, Dziecko, Miś, Pentliczek, Ciuchcia, Nasz Maks, Skarb malucha. Jej wiersze, baśnie i opowiadania znajdują się w podręcznikach i antologiach, a książki – na Liście Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej.

(Źródło: Wikipedia)