Strona głównaEvents archiveWystawy 2013Malarstwo Katarzyny Kurkowskiej

Malarstwo Katarzyny Kurkowskiej

Od 12.03 do 30.04.2013 r Bibliotece gościliśmy wystawę prac malarskich Katarzyny Kurkowskiej.

Artystka o sobie:

Od wczesnych lat życia fascynowała się rysunkiem, malarstwem. W okresie dorastania - uczestnik wielu ognisk i kółek artystycznych. Praktyk i teoretyk wychowania dzieci – z wykształcenia pedagog i własna gromadka.

Potrzeba malowania cierpliwie wyciszona, czekała na swoją kolej.

Dążenia do kontaktu z malarstwem i światem artystycznym realizowała samodzielnie, także organizując malarskie warsztaty dydaktyczne dla młodych, rozwijających się artystów. Wiedząc, że potrzeba twórczości u młodych wrażliwych ludzi łatwo może zostać zasłonięta przez codzienne „ważniejsze” obowiązki, postanowiła pomóc im poznać swoje potrzeby artystyczne, pokazać możliwości rozwijania swoich talentów i priorytety artystycznej natury. Założyła fundację, której celem jest wspieranie w dążeniach artystycznych młodych twórców z poszkodowanych rejonów kraju i polonii zagranicznej.

Więcej informacji na stronie autorki: kurkowska-malarstwo.pl