Strona głównaEvents archiveWystawy 2013Stare i nowe fotografie Małgorzaty Granowskiej

Stare i nowe fotografie Małgorzaty Granowskiej

Od maja do sierpnia 2013 r. gościliśmy w naszej bibliotece wystawę fotografii Małgorzaty Granowskiej.

Prace prezentowane były w dwóch turach:

- część pierwsza, "Stare fotografie dzisiejszym okiem", od 2.05 do 30.06.2013 r.

- część druga, "Pejzaże, kwiaty...", od 1.07 d0 31.08.2013 r.

Autorka o sobie:

"Moja przygoda z fotografią zaczęła się wiele lat temu [1968 r.], kiedy to jeszcze mieszkałam w Warszawie w dzielnicy Służewiec i wtedy zostałam „zarażona” tą pasją przez mojego przyjaciela, kiedy to z okien mogłam co dzień oglądać tor Wyścigów Konnych i nie tylko z okien. Zarażona zostałam również jeździectwem na najlepszej klasy koniach wyścigowych. Niestety z powodu moich licznych przeprowadzek niewiele zdjęć z tamtych czasów zachowało się. Zostaną jednak uwzględnione w mojej prezentacji.

Natomiast fotografia cyfrowa, możliwości nowoczesnej obróbki zdjęć jak również fakt zamieszkania poza miastem, najpierw przez 20 lat w Izabelinie, a obecnie od 10 lat w Hornówku, spowodowało eksplozję mojej pasji fotografowania.

Szczególnie lubię fotografować przyrodę co z pewnością nie jest zbyt oryginalne, ale myślę, że akurat w tym przypadku z przyjemnością obejrzycie Państwo nasze piękne okolice i urokliwe zakątki puszczy Kampinoskiej i nie tylko!

Serdecznie zapraszam!"

Małgorzata Granowska