Strona głównaEvents archiveWystawy 2011Wystawa fotografii Jana Golińskiego

Wystawa fotografii Jana Golińskiego

Do połowy maja 2011 r. prezentowana była w Bibliotece nowa wystawa fotografii znanego już naszym czytelnikom Jana Golińskiego. Temat wystawy to: "Skala 1:1" i "PaT" (ekspozycja łączona).

Od autora:

Zdjęcia pokazywane na tej wystawie pochodzą z dwóch ekspozycji: 1:1 oraz wystawy o programie PaT, czyli Profilaktyka a Ty. Wybór fotografii oparty jest na kryterium treści, wspólnej dla prac pokazywanych na ekspozycji.

Teatr, Taniec, Ruch, to elementy, które możemy odnaleźć zarówno w akcie tańca, dokonywanym przez parę tancerzy w purpurowych oparach tajemniczego światła, w spojrzeniu reżysera, oceniającego próbę generalną do przygotowywanej od lat sztuki, czy w pozornie zwyczajnym pejzażu miejskim, gdzie element twórczy wnoszony jest przez umożliwione w procesie budowy obiektu załamywanie światła przenoszącego przypadkowo przechodzących ludzi dla przypadkowo przechodzącego obserwatora.

Teatr, taniec, sztuka są wszędzie.
Warto je dostrzegać.

(kontakt z autorem: www.jangolinski.pl, Tel. +48 502 09 55 77 )