Strona głównaEvents archiveWystawy 2011Litografie Magdaleny Chudzickiej

Litografie Magdaleny Chudzickiej

Przez cały listopad 2011 r. mieliśmy zaszczyt gościć wystawę prac Magdaleny Chudzickiej.

Dr Magdalena Joanna Chudzicka ukończyła Wydział Grafiki Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni litografii prof. Władysława Winieckiego w 1997 roku, otrzymując wyróżnienie rektorskie.

W Izabelinie mieszka od kilku lat i jak zawsze podkreśla, jest zachwycona ludźmi i miejscem.

Na swojej artystycznej drodze zajmuje się grafiką oraz fotografią, którymi to środkami poszukuje prawdy o człowieku, skupiona na jego indywidualizmie, towarzyszącej mu alienacji, tęsknocie do miłości, wieczności i trwałości w konfrontacji z blichtrem, kiczem i materializmem. Prezentowane na wystawie litografie reprezentują nurt sztuki nasyconej emocjami. Ich pierwowzorem i pierwszą inspiracją był dr Artur Górski, poseł na Sejm RP, który zainspirował artystkę swoimi pismami na temat współczesnego losu konserwatystów, żyjących "w świecie ruin".

Pod względem formalnym litografie należą do niezwykle swobodnych, autorka nie podchodzi dogmatycznie do tej pięknej techniki, wymagającej, co warto nadmienić, sporego wysiłku fizycznego, nie tylko intelektualnego. Wszystkie powstały w izabelińskiej pracowni.