Strona głównaEvents archiveWystawy 2010Obrazy Małgorzaty Granowskiej

Obrazy Małgorzaty Granowskiej

Od początku października do końca listopada 2010 r. gościliśmy w Bibliotece wystawę obrazów Małgorzaty Granowskiej.

"Małgosia.....

Od zawsze żyła w świecie obrazów leśnych wróżek i elfów, wśród przyrody kampinoskich lasów, mokradeł i tajemniczych ukrytych i niedostępnych miejsc.

Takie właśnie są jej obrazy, tajemnicze i wyjątkowe, z jej własnego świata wspomnień z dzieciństwa i wrażliwości na delikatną barwę gry światła i mroku leśnych uroczysk.

W jej obrazach zawarta jest tajemnica istnienia. Z portretów z krainy dzieciństwa patrzą wrażliwe oczy dzieci w srebrzystym świecie zatrzymanej chwili. Oczy w których można zobaczyć chłodne odbicie Kosmosu i ulotnej wiedzy dobra i zła, radości i smutku.

Tak, to jest dziwny i niepowtarzalny świat - świat Małgosi, dostępny dla niewielu z którymi postanowiła podzielić się, z nami - odbiorcami, swoją własną niepowtarzalną i wyjątkową wizją.

Zatrzymajmy się na chwilę i wejdźmy do tego wyjątkowego świata sztuki - świata Małgosi Granowskiej."

Artysta malarz Ewa Borys.