Strona głównaEvents archiveWydarzenia 2009Lekcja biblioteczna - słowniki

Lekcja biblioteczna - słowniki

Szkoła Podstawowa w Izabelinie przy ulicy Wojska Polskiego 5 żegna w tym roku trzecioklasistów. Pani Anna Bykowska, wychowawczyni klasy III c, postanowiła wyposażyć swoje już "dorosłe maluchy" w dodatkową wiedzę praktyczną.

9. czerwca 2008 roku w Bibliotece odbyła się lekcja, której tematem były słowniki. Pani Małgorzata Konopka pokazała dzieciom niemal wszystkie słowniki z naszego księgozbioru: dla klas podstawowych, gimnazjów, liceów oraz te bardziej skomplikowane m. in. frazeologiczny, etymologiczny, wyrazów obcych, encyklopedie i książki popularno - naukowe.

Pani Bykowska utrwaliła dzieciom wiedzę na temat zasad i umiejętności korzystania z książkowych pomocy naukowych.

To trudny czas dla trzecioklasistów, kończy się pewien okres w ich życiu, odchodzą od "swojej ukochanej pani", by wejść w prawie dorosły świat. Muszą szybko stać się dojrzałymi, samodzielnymi i odpowiedzialnymi uczniami.

Pamiętajmy, jak bardzo potrzebują naszej pomocy, aby pokonać ten wysoki próg...