Strona głównaEvents archiveWydarzenia 2009Joanna Olech w naszej Bibliotece

Joanna Olech w naszej Bibliotece

Joanna Olech jest laureatką licznych prestiżowych nagród. Jest autorką kultowej już Dynastii Miziołków oraz Gdzie diabeł mówi do usług, Pompon w rodzinie Fisiów. Publikuje artykuły o literaturze dziecięcej w Tygodniku Powszechnym, Rzeczypospolitej i Gazecie Wyborczej.

13 października 2008 Joanna Olech spotkała się z dziećmi w naszej Bibliotece. Opowiadała o tym, jak zostaje się pisarzem i jak sama została pisarką. Prezentowała napisane i zilustrowane przez siebie książki. Zaproponowała dzieciom zabawę w "wisielca", gdzie tajemniczym słowem był "kolokwializm". Dzieci mogły też legalnie mówić nieprawdę i "kłamać prosto w oczy", zmyślając nieprawdopodobne historie o smoku.

Każda opowiedziana przez pisarkę historia była zabawnie pointowana w doskonałym stylu. Autorka posiada niezwykłą umiejętność wydobywania ze zwyczajności i codzienności elementów, które są warte uwagi. Emanuje ciepłem i świetnym humorem. Naprawdę warto czytać książki Joanny Olech.

Spotkanie zakończyło się uroczystym pasowaniem wybranych dzieci na Czytelnika Gminnej Biblioteki Publicznej w Izabelinie.