Strona głównaEvents archiveArchiwum wydarzeń 2008Spotkanie z Agnieszka Fraczek

Spotkanie z Agnieszka Fraczek

Agnieszka Fraczek wyklada jezykoznawstwo w Instytucie Germanistyki Uniwersytetu Warszawskiego - jest doktorem nauk humanistycznych, autorka licznych prac z dziedziny jezykoznawstwa. Prawdopodobnie dlatego jej teksty dla dzieci sa najwyzszej jakosci i zawsze poprawne jezykowo.
Opublikowala okolo trzydziestu zbiorow wierszy i opowiadan, m.in.: Co ja plote, Kopciuszek, Dobre obyczaje, czyli w lekkim tonie o bon tonie, Chichopotam, Trzeszczki, czyli trzeszczace wierszyki, Kanapka i innych wierszy kapka.

5 grudnia pisarka spotkala sie z uczniami klas pierwszych izabelinskiej Szkoly Podstawowej. Opowiedziala dzieciom, jak zostala autorka ksiazek dla dzieci, ze najwieksza przyjemnosc sprawia jej pisanie wlasnie dla nich. Czytala fragmenty swoich wierszy, wymyslala zagadki, bawila sie slowem. Autorka zostala poproszona o wreczenie nagrod laureatom konkursu plastycznego pt.: Moja pierwsza lekcja w bibliotece.
W konkursie brali uczniowie klasy I B ze Szkoly Podstawowej w Izabelinie.
Oceny prac dokonala Komisja w skladzie:
Malgorzata Konopka
Emilia Tomaszewska
Marta Marchel
Po obejrzeniu 21 prac i burzliwych obradach, Jury postanowilo przyznac trzy nagrody i trzy wyroznienia. Oto nagrodzeni:
I nagroda: Marcelina Zych
II nagroda: Stanislaw Mirski