Strona głównaEvents archiveAktualnościInformacja o otwarciu biblioteki

Nowości - lipiec 2020 r. (cz.2)

21 Lipiec 2020, Typ wydarzenia: Nowości

Nowości - lipiec 2020 r.

13 Lipiec 2020, Typ wydarzenia: Nowości

Bibliotek@ w domu - 26.04.2020 r.

26 Czerwiec 2020, Typ wydarzenia: Wydarzenia 2020

Informacja o otwarciu biblioteki

Drodzy Czytelnicy

Od 4 maja 2020 r. zniesione zostaną zakazy działalności niektórych instytucji kultury, w tym bibliotek.

Wytyczne dla funkcjonowania bibliotek w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce. Ministerstwo Rozwoju w konsultacji z GIS, 28.04.2020

Przygotowujemy się do otwarcia również naszej Biblioteki i postaramy się, aby nastąpiło to tak szybko, jak to możliwe. O konkretnym terminie zadecyduje jednak organ prowadzący po konsultacji z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną.

Niestety, po otwarciu będą obowiązywały pewne ograniczenia. Priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa nam wszystkim, i troska o zdrowie - zarówno Państwa, jak i naszych pracowników.

Przez pierwszy okres nie będzie wolnego dostępu do zbiorów, książki podawać będzie pracownik biblioteki. Książki do wypożyczenia można będzie zamawiać telefonicznie (22 752-68-21) bądź mailowo (biblioteka@bibliotekaizabelin.pl). Zalecane jest też wcześniejsze umówienie terminu wizyty w bibliotece, aby uniknąć kolejek.

Nadal zamknięta będzie czytelnia i kafejka internetowa, niedostępne będą czasopisma. Zmianie ulegną również godziny otwarcia.

Odbieranie i wydawanie książek odbywać się będzie z zachowaniem wymogów sanitarnych (rękawiczki, maseczki, ograniczona liczba osób, odpowiednie odstępy pomiędzy osobami).

Każda zwracana przez Państwa książka obowiązkowo przejdzie kwarantannę (zgodnie z rekomendacjami Biblioteki Narodowej będzie to 10 do 14 dni).

Po wejściu w życie stosownego Rozporządzenia i konsultacji z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną poinformujemy Państwa o dacie i szczegółach związanych z otwarciem naszej placówki.