Strona głównaEvents archiveAll types of eventsOpowieści z czterech kręgów

Opowieści z czterech kręgów

Gminna Biblioteka Publiczna w Izabelinie zaprasza na spotkanie autorskie z Felicją Konarską i promocję najnowszej książki Opowieści z czterech kręgów 13 września 2017 r (środa) o godz. 18.00.

Felicja Konarska – pisarka, urodzona na Wołyniu w Wojskowej Osadzie Ostrowskiej niedaleko Beresteczka. Córka Walentego Taisa – legionisty Marszałka Józefa Piłsudskiego, osadnika wojskowego, i Stefanii Zawadzkiej. 10 lutego 1940 r. wywieziona z rodzicami i rodzeństwem w głąb Związku Sowieckiego. W 1946 r. wróciła z polskim domem dziecka do kraju. W Domu Dziecka im. Janusza Korczaka przebywała do uzyskania matury w 1951 r. Wkrótce potem otrzymała tytuł magistra filologii rosyjskiej w krakowskiej PWSP.

Swoją twórczość poświęciła Wołyniowi, krótkiemu dzieciństwu w osadzie oraz wywózce i związanej z nią nieludzkiej tułaczce w rosyjskich i polskich domach dziecka.

Napisała i wydała cztery książki : Liście na wietrze, Kolory w szarości, Wołyń – moja tęsknota i inne miniaturki oraz Opowieści z czterech kręgów.