Strona głównaEvents archiveAll types of eventsMalarstwo Teodozji Gołaszewskiej i Haliny Kozak

Opowieści z czterech kręgów

29 Sierpień 2017, Typ wydarzenia: Wydarzenia 2017

Malarstwo Teodozji Gołaszewskiej i Haliny Kozak

W Bibliotece oglądać można prace Teodozji Gołaszewskiej i Haliny Kozak, malarek z Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków. Wystawa dostępna dla zwiedzających od 11 września do 30 października 2017 r.

Teodozja Gołaszewska

Zainteresowanie malarstwem wyniosłam z domu rodzicielskiego. Dziadek malował  i rzeźbił, a ja uczestniczyłam w tym wszystkim z dziecięcą ciekawością.

Doskonaliłam swój warsztat w Studium Nauczycielskim Wychowania Plastycznego pod kierunkiem prof. Skoczylasa.

Wiedzę i sztukę malarstwa zagłębiałam w pracowniach artystów plastyków: Brzozowskiego, Lidii Żmihorskiej, Sławomiry Rykty i Lecha Żukrowskiego.

Od 1982 r. brałam czynny udział w plenerach i wystawach zbiorowych wystawianych przez Klub Nauczycielski przy ul. Odyńca 57, jak również w Ogólnopolskim Biennale Nauczycielskim im. J. Chełmońskiego w Skierniewicach i Biennale Nauczycielskim  w Warszawie i Lublinie.

Od 1999 r. jestem członkiem Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków. Posiadam certyfikat ukończenia pięcioletniego Studium Malarstwa. W ramach działalności Stowarzyszenia biorę czynny udział w wystawach zbiorowych i indywidualnych.

Maluję nie tylko kwiaty i krajobrazy, lubię też portrety i martwą naturę. Stosuję różne techniki, wielbię jednak akwarelę.

Moje prace wzbogaciły zbiory indywidualne w kraju i za granicą.

Halina Kozak

Ukończyłam studia pedagogiczne na Uniwersytecie Warszawskim (dyplom 1962 r.). Zamiłowania artystyczne przejawiałam "od zawsze".

W wieku 18 lat kształciłam się w zakresie rysunku, malarstwa i grafiki w Ognisku Kultury Plastycznej w Grodzisku Mazowieckim. Od roku 1987 związana jestem z zespołem plastycznym "Fascynacje" przy Klubie Nauczyciela na Mokotowie.

Otrzymałam dyplomy i wyróżnienia w I i II Biennale Sztuki Pedagogów (1996 r. i 1998 r.).  Od roku 1992 należę do grupy plastyków "Kontrasty".

W latach 1994-2000 doskonaliłam swój warsztat w pracowni prof. M. Kruszewskiej-Rotwand.

Swoje prace artystyczne prezentowałam na kilkudziesięciu wystawach zbiorowych i 15 indywidualnych.

Od roku 1993 jestem członkiem Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków, które w maju 2003 r. przyznało mi certyfikat.