Strona głównaEvents archiveAll types of eventsWystawa prac malarskich Anny Wachaczyk

Opowieści z czterech kręgów

29 Sierpień 2017, Typ wydarzenia: Wydarzenia 2017

Wystawa prac malarskich Anny Wachaczyk

W dniach od 31 października do 14 listopada 2017 r. swoje obrazy prezentowała w Bibliotece Anna Wachaczyk.

Artystka jest absolwentką wydziału malarstwa warszawskich uczelni: Europejskiej Akademii Sztuk i Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom obroniła z wyróżnieniem w pracowni malarstwa prof. Wiesława Szamborskiego i w pracowni rzeźby prof. Gustawa Zemły. Jest też absolwentką Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie oraz doktorantką w Instytucie Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego.

Brała udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych.

Zajmuje się malarstwem olejnym. Inspiracji poszukuje w naturze. Interesuje ją piękno zmienności światła i koloru.

Motto twórczości artystki: "Tylko wtedy, gdy patrzysz na świat z uwagą i pokorą zaczynasz dostrzegać jego fascynujące kształty. Jedynym celem malarstwa jest odkrywanie rzeczy ukrytych w najprostszych przedmiotach, wokół, które światło odsłania naszym oczom." (P. Potworowski)

Strona internetowa: www.annawachaczyk.com/index.html