Strona głównaEvents archiveAll types of eventsAcademica w bibliotece

Wystawa 'Walory i Kontrasty Warszawy'

5 Wrzesień 2019, Typ wydarzenia: Wystawy 2019

Academica w bibliotece

Głównym celem systemu Academica jest zastąpienie tradycyjnej formy wypożyczeń międzybibliotecznych wypożyczalnią publikacji w postaci cyfrowej. Wysyłka książek drogą pocztową została zastąpiona dostępem do zbiorów Biblioteki Narodowej za pomocą dedykowanych terminali, zlokalizowanych w bibliotekach naukowych i publicznych w całej Polsce.

Strona academica.edu.pl daje możliwość zintegrowanego, pełnotekstowego przeszukiwania artykułów i publikacji naukowych ze wszystkich dziedzin wiedzy: monografii, podręczników i skryptów oraz całych numerów czasopism (ponad 2000 tytułów). Zasób publikacji dostępnych w systemie powiększa się każdego dnia.

Z publikacji, które nie są chronione prawem autorskim, może bez ograniczeń korzystać każdy użytkownik Internetu. Publikacje chronione prawem autorskim dostępne są jedynie na dedykowanych terminalach w bibliotekach należących do systemu Academica. Do wszystkich dokumentów dostęp jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje o systemie zostały zawarte w podręczniku czytelnika.