Strona głównaEvents archiveAll types of eventsWystawa 'Walory i Kontrasty Warszawy'

Academica w bibliotece

3 Wrzesień 2019, Typ wydarzenia: Wydarzenia 2019

Wystawa 'Walory i Kontrasty Warszawy'

Krystyna Bobowska

Ur. 28.11.1979 r. w Warszawie.

Artystka, studentka III roku Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie na kierunku Edukacja Plastyczna w Dziedzinie Sztuk Plastycznych.

W swojej pracy twórczej zajmuję się malarstwem, grafiką warsztatową, ceramiką, witrażem, krawiectwem artystycznym, oraz wieloma innymi technikami plastycznymi.

Od 17 lat mieszkam na terenie Gminy Stare Babice, tereny Kampinoskiego Parku Narodowego i nasze miejscowe pola i łąki są bliskie mojemu sercu , tu tworzę, tu wychowuję swoje dzieci. Tu odnajduję spokój i natchnienie do pracy twórczej, jednak Warszawa zawsze pozostanie mi bliska. To w niej spędziłam swoje dzieciństwo i lata wczesnej młodości, pozostały w niej moje ukochane miejsca i widoki, które zawsze mnie wzruszają.

Wystawa poświęcona jest kilku takim miejscom. W moich pracach chciałam pokazać jak są zmienne w zależności od pory dnia i nastroju w jakim się znajduję, za pomocą waloru i kontrastu tylko odcieni czerni, szarości i bieli.

Walor – w malarstwie, grafice, fotografii jest stopniem natężenia barwy lub efektów światła i cienia. Gradacja waloru służy do oddania trójwymiarowości przedstawianego przedmiotu lub krajobrazu a także do wydobycia nastroju i efektów atmosferycznych.

Kontrast barwny – natężenie koloru zmienia się w zależności od sąsiadującej z nim plamy barwnej, jej rozmiarów i nasycenia. Służy do podkreślenia i zaakcentowania wybranych elementów dzieła, nastroju w nim pokazanego.