Strona głównaEvents archiveAll types of eventsWarsztaty pisarskie on-line

Ostatnie wydarzenia

Bibliotek@ w domu - 26.04.2020 r.

26 Czerwiec 2020, Typ wydarzenia: Wydarzenia 2020

Nowości - czerwiec 2020 r. (cz.2)

26 Czerwiec 2020, Typ wydarzenia: Nowości

Bibliotek@ w domu - 24.06.2020 r.

24 Czerwiec 2020, Typ wydarzenia: Wydarzenia 2020

Newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać na bieżąco informacje o NOWOŚCIACH KSIĄŻKOWYCH!

Imię lub Nick:
Email:

Warsztaty pisarskie on-line

WARSZTATY PISARSKIE ON-LINE

#zostań w domu i pisz!


Opisz swój dzień w domu w czasie pandemii: naukę albo pracę, czas z najbliższymi albo w samotności, tęsknotę za przyjaciółmi, niepokoje i pragnienia. Czego Ci najbardziej brakuje podczas kwarantanny? Może czas w domu z rodziną to dar od losu? A może męczy Cię i nuży zamknięcie w czterech ścianach i czyjaś nieustanna obecność? Może nareszcie masz czas na swoje pasje? Na odpoczynek? Na czytanie książek? Opowiedz o swoim nastroju, o zatrzymaniu, o ciszy, o wiośnie wypełniającej opustoszałe ulice, parki i place zabaw na przekór zarządzeniom władz. Opowiedz o odpowiedzialności za innych, o wspólnocie pomimo odosobnienia, o wielkich i małych gestach międzyludzkiej życzliwości i troski. Opisz świat w tym dziwnym, szczególnym czasie widziany z perspektywy Twojego okna i Twojego serca – w dowolnej formie: felietonu, reportażu, opisu, wiersza, opowiadania, listu, modlitwy albo innej. 

Przyślij swoją pracę na adres email: biblioteka@bibliotekaizabelin.pl

Na prace czekamy do 10 maja.

Po uważnej lekturze każdego tekstu, pisarka Magdalena Piotrowska, która prowadzi w bibliotece warsztaty pisarskie „Lekkim Piórem”, drogą elektroniczną odeśle swoje wrażenia, odczucia na jego temat, a także uwagi i rady praktyczne dotyczące pisarskiego warsztatu.

Ponadto prace zostaną ocenione, a autorzy 5 najlepszych prac otrzymają nagrody oraz możliwość publikacji swoich dzieł na łamach Listów do Sąsiada, a także na stronie internetowej Gminnej Biblioteki Publicznej w Izabelinie.