Strona głównaEvents archiveAll types of eventsWystawa Krystyny Bobowskiej ''Inne sztuki''

Dyskusyjny Klub Książki - listopad

27 Październik 2020, Typ wydarzenia: Wydarzenia 2020

Nowości - październik 2020 r.

23 Październik 2020, Typ wydarzenia: Nowości

Wystawa Krystyny Bobowskiej ''Inne sztuki''

"Prezentowana wystawa poświęcona jest ceramice i projektowaniu odzieży jako innym sztukom artystycznym, w których obrębie działam od wielu lat, i jest pewnego rodzaju powrotem do punktu, z którego zaczęła się moja droga artystyczna.

Nazywam się Krystyna Bobowska i po raz kolejny mam zaszczyt prezentować swoją twórczość w obrębie przestrzeni Biblioteki. W lipcu tego roku obroniłam Dyplom Licencjata w Dziedzinie Malarstwa Artystycznego w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, oraz zaczęłam studia magisterskie na tejże uczelni na kierunku artystycznym.

Z ceramiką mam do czynienia od blisko 25 lat. Do tej pory traktowałam ją jako rzemiosło i taką formę przyjmowała. Obecnie traktuję ją jako dopełnienie moich zmagań ze strukturą rzeźbiarską i w szerszym ujęciu artystycznym.

Tkanina jest mi bliska od wczesnych lat dziecięcych a szycie odzieży towarzyszy mi od chwili narodzin mojego pierwszego dziecka aż po dzień dzisiejszy. W swoich doświadczeniach z tym związanych starałam się szukać nowych rozwiązań, rozwój artystycznych zainteresowań skłaniał mnie do różnorodnych zestawień formy i koloru, często odbiegających od standardów. W ten sposób zaczęłam traktować tkaninę jako element kompozycji stroju a nie tylko materiał do jego wykonania.

Prezentowane prace to tylko skromny wycinek z mojej twórczości w obu dziedzinach."

Krystyna Bobowska

Kontakt z artystą: 781 188 460