Strona głównaEvents archiveAll types of eventsPaździernikowe spotkania z Tulciem

Październikowe spotkania z Tulciem

W październiku 2012 r. na lekcje biblioteczne przyszły do Gminnej Biblioteki Publicznej aż trzy grupy:

- 4 października (czwartek) były to dzieci z Zerówki 2. Podopiecznym towarzyszyły wychowawczynie: Aleksandra Dobroszkiewicz i Karolina Forgiel, oraz opiekunki: Marta Wasilewska i Bożena Flis.

- 15 października (poniedziałek) - Starszaki II, czyli "Pszczółki" z Gminnego Przedszkola w Izabelinie z wychowawczyniami Bożeną Żerą i Katarzyną Buczek oraz opiekunką Elżbietą Racinowską, a także "grupa zerówkowa" z Przedszkola "Radosny Domek pod Sosnami" z wychowawczynią Justyną Ignatowicz.

- 22 października (poniedziałek) była to Zerówka 1 z wychowawczynią Moniką Olobry oraz opiekunkami: Bogusławą Szarpak i Eweliną Burczyńską.

Tym razem lekcje biblioteczne były inne niż zwykle. Na wszystkich trzech spotkaniach gościliśmy Małgorzatę Piotrowską, autorkę książki Tulcio. Jest to opowieść o wielkiej przyjaźni małej dziewczynki i jej pluszowego pieska (pierwowzorem bohaterów są córka autorki i jej ukochana przytulanka).

Dzieci miały okazję zobaczyć Tulcia na własne oczy, posłuchać o tym, jak narodził się pomysł na książkę o nim, a także zakupić własny egzemplarz książki i zdobyć autograf pani Małgorzaty.