Strona głównaEvents archiveAll types of eventsWystawa prac Bolesława Gasińskiego

Wystawa prac Bolesława Gasińskiego

Od czerwca do września oglądać można było w Bibliotece wystawę prac Bolesława Gasińskiego.

Bolesław Gasiński urodził się na wsi lubelskiej, w Bobach k. Kraśnika. Studiował na ASP w Warszawie na Wydziale Malarstwa i Grafiki w latach 1960-1966. Uzyskał dyplom z wyróżnieniem z zakresu malarstwa w 1966 r.

Studiował u Profesorów: Kazimierza Tomorowicza, Stanisława Szczepańskiego, Jana Wołyńskiego, Eugeniusza Eibischa, Henryka Tomaszewskiego i Stefana Gierowskiego oraz Ks. Jerzego Wolffa.

Kilkanaście razy wystawiał indywidualnie w kraju i za granicą, w USA, Francji, Finlandii, RFN, Belgii, Szwecji i Emiratach Arabskich.

Prace autora znajdują się w Muzeum Narodowym w Warszawie, Bibliotece Narodowej w Warszawie, Stołecznej Radzie, BWA Białystok, Arsenał Poznań oraz w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.

Autor otrzymał stypendium pieniężne z Ministerstwa Kultury i Sztuki w 2000 roku. Jest także odznaczony przez premiera Buzka za działalność w stanie wojennym odznaką „Zasłużonego Działacza Kultury”.

W swojej posiadłości prowadzi stałą ekspozycję poświęconą pamięci wielkiego malarza i krytyka sztuki Ks. Jerzego Wolffa oraz swoim przyjaciołom, wybitnym malarzom.. Zebrany jest tam również własny, twórczy dorobek autora.