Ostatnie wydarzenia

Newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać na bieżąco informacje o NOWOŚCIACH KSIĄŻKOWYCH!

Imię lub Nick:
Email:

Nuty Chopina

Nuty Chopina

Spotkanie muzyczne z Izabellą Klebańską.


Muzyka ma wpływ na uszlachetnienie obyczajów
Arystoteles

Czy starożytny myśliciel miał rację? Na pewno nie mamy żadnych wątpliwości, że muzyka ma ogromny wpływ na nasze nastroje, emocje. Może poprawić nastrój, rozładować napięcie i stres, ale także zirytować i wzbudzić agresję.

Uczeni, terapeuci i inni specjaliści udowodnili, że poprzez muzykę możemy wspierać zmysły i stymulować rozwój dzieci od ich najwcześniejszych lat. Sztuka zapewnia dzieciom szczęśliwy rozwój, wrażliwość, wywiera wpływ na wyobraźnię i inteligencję. Pierwsze spotkania z muzyką muszą odbywać się na zasadzie przyjemności, nie mogą być przykrym obowiązkiem.

23 lutego 2010 roku Gminna Biblioteka Publiczna zaprosiła Izabellę Klebańską, która popularyzuje muzykę przystępnie i bardzo dowcipnie wśród najmłodszych.

Autorka deklamowała swoje wiersze, przeprowadziła muzyczne konkursy, rozmawiała z dziećmi o Chopinie, kluczu wiolinowym i skrzypcach. A całe spotkanie okraszone było sporą dawką humoru. Nawet najpoważniejsze kwestie dotyczące wiedzy muzycznej przedstawione żartobliwie stały się proste i zrozumiałe.

Dzieciom udało się ustalić, że pisarka urodziła się 22 kwietnia i jest spod znaku Byka. Ulubionym instrumentem jest ludzki głos, ponieważ może mieć zaskakujący zakres i właściwości barwy dźwięków. Uwielbia czytać i nie lubi oglądać telewizji. Nie potrafi grać na tubie, ale umie na skrzypcach i fortepianie. Pomysły na książki przychodzą zewsząd, tworzenie polega głównie na dziwnych skojarzeniach, łapanych gdzieś i zapisywanych z odpowiednio proporcjonalną dawką poczucia humoru. „To wariactwo” powiedziała autorka „chcę, żeby było śmiesznie, wesoło, a to wszystko robię dla was właśnie!”

Pod koniec muzycznego spotkania utworzyła się gigantyczna kolejka uczniów z klas drugich i trzecich. Każde chciało mieć na pamiątkę autograf Izabelli Klebańskiej. Autorka prawie godzinę podpisywała swoje zbiorki wierszy.

Podpisała i dla nas: